Iako je utjecaj umjetne inteligencije posljednjih godina u glazbenoj industriji sve veći, članovi Europske radiofuzijske unije (EBU) sve više diskutiraju o prisutnosti iste na eurovizijskim natjecanjima, doznaje Bloomberg.
Upravo su predstavničke pjesme s prijašnjih izdanja Eurosonga posjedovale glazbene elemente čijem je stvaranju pripomogla umjetna inteligencija. Unatoč želji da natjecanje i dalje kroči u skladu s najnovijim tehnološkim trendovima, prve nedoumice počele su se diskutirati na TV festivalu koji se ovih dana održava u Edinburghu.
Zamjenik glavnog direktora EBU-a, Jean-Philip de Tender, na tom je događanju izjavio kako organizatori trebaju promisliti nedostaje li im u pravilniku natjecanja točka koja se odnosi isključivo na ovaj problem, prenosi Eurovoix.
Želja za nastupima u kojima ljudska emocija dolazi u fokus jedan je od glavnih argumenata zbog kojih se Tender zalaže za smanjivanje, ali i moguće ukidanje ovakve vrste glazbenih efekata.
Razgovori o ovoj zabrani, barem što se tiče ozbiljnijeg otkrivanja informacija javnosti, trenutno su u povojima. Prva smotra na kojoj će se doznati jesu li kakve promjene stupile na snagu bit će 21. izdanje Dječjeg Eurosonga koje će se krajem studenog održati u Nici. Već smo pisali kako će to izdanje ponovno iziskivati izvođenje svih vokala uživo, a službene informacije o drugim izmjenama još ćemo iščekivati.

Još nema komentara. Neka tvoj komentar bude prvi?