Eurosong 2023. (67. izdanje)
Grad domaćin: Liverpool, Ujedinjeno Kraljevstvo
Datumi održavanja: 9., 11. i 13. svibanj 2023.
Mjesto održavanja: Liverpool Arena
Televizije domaćini: BBC u suradnji s UA:PBC
Broj potvrđenih zemalja: 37
Nakon trijumfa ukrajinskog sastava Kalush Orchestra s pjesmom Stefania u Torinu, tradicija domaćinstva prethodnog pobjednika u startu je bila neizvjesna zbog ratnih događanja koji se od veljače 2022. događaju na teritoriju Ukrajine. Nedugo od pobjede mnoge su europske televizije svoju pomoć pri organizaciji narednog Eurosonga ponudile Ukrajini, ali je krajem srpnja finalna odluka o novoj zemlji-domaćinu pristigla. Naime, Europska radiofuzijska unija (EBU), nakon postignutog dogovora, odlučila je kako se Eurosong seli u Ujedinjeno Kraljevstvo, viceprvaka prethodne smotre. Tako Britanci ugošćuju natjecanje po rekordni deveti put, a na domaćinstvo su čekali točno četvrt stoljeća – od 1998. i Eurovizije iz Birminghama.
Također, ovo je čak peti put da UK organizira natjecanje umjesto zemlje pobjednice. Kraljevina je prvi put uskočila kao domaćin 1960. umjesto Nizozemske, tri godine kasnije (1963.) umjesto Francuske, zatim 1972. za Monako i naposljetku 1974. za Luksemburg.
Eurosong u znaku Ukrajine
Pri samoj potvrdi Ujedinjenog Kraljevstva kao novog domaćina, istaknuto je kako će ovaj Eurosong maksimalno naglašavati da je Ukrajina bivši pobjednik, a ujedno i nesuđeni domaćin 67. izdanja. Također, Ukrajini je status izravnog finalista u velikoj završnici dodijeljen, što znači da će eurovizijsko finale ponovno brojiti 26 sudionika. Ovakav koncept u Ukrajini je dočekan s odobravanjem, a isto dokazuje izjava ravnatelja njihove radiotelevizije, Mykole Chernotytskyja:
Eurosong 2023. neće biti u Ukrajini, ali će podupirati Ukrajinu. Zahvalni smo našim partnerima u BBC-ju na pokazivanju solidarnosti. Uvjeren sam kako zajedno možemo dodati ukrajinski duh ovom događanju i još jednom ujediniti cijelu Europu oko zajedničkih vrijednosti mira, potpore, slavlja različitosti i talenata.
Najavljeno je kako će upravo ukrajinska nacionalna televizija UA:PBC surađivati s BBC-jem kako bi šou uključivao raznolike ukrajinske elemente.

Odabir grada domaćina
Samim odabirom Ujedinjenog Kraljevstva kao zemlje domaćina, krenula je i potraga za gradom koji će u svojoj areni, kao i na svojim ulicama i trgovima, ugostiti tisuće obožavatelja ovog glazbenog natjecanja. Svaka prijava za domaćinstvo morala je zadovoljavati dva važna kriterija; one za gradove, kao i one za dvorane.
Kriteriji za gradove iziskuju dostupnost minimalnih 2 000 hotelskih soba koje mogu smjestiti delegacije i novinare, a međunarodna zračna luka ne smije biti udaljena više od 90 minuta. Neke od stavki koje su dvorane morale zadovoljavati jest minimalni kapacitet koji prima 8 000 gledatelja nakon postavljanja eurovizijske pozornice, kao i lak pristup dodatnim produkcijskim kapacitetima. U njih se ubraja press centar uz prostore za delegacije, radnike te garderobe. Također, arena mora biti dostupna organizatorima u periodu od čak devet tjedana; prije, za vrijeme te nakon održavanja Eurosonga.
Odabir ulazi u nove faze!
Početkom kolovoza, otkriven je i popis gradova koji su ušli u uži krug izbora za domaćinstvo. Popis njihovih imena zajedno s kompleksima koji mogu ugostiti izbor za pjesmu Eurovizije glasio je ovako:
- Birmingham – Resorts World Arena
- Glasgow – OVO Hydro Arena
- Leeds – First Direct Arena
- Liverpool – M&S Bank Arena (Liverpool Arena)
- Manchester – AO Arena / Manchester Central
- Newcastle – Utilita Arena
- Sheffield – Utilita Arena
Kako bi pojedini grad ušao u uži izbor, prema izjavi britanskog eurovizijskog komentatora Scotta Millsa, trebao je pokazati na koji je način povezan s Ukrajinom, njezinom kulturom i manjinom u Ujedinjenom Kraljevstvu.
Nakon što su navedeni gradovi svoje dokumentacije predali BBC-ju, britanska je radiotelevizija krenula u njihov obilazak. Nakon temeljne provjere, u završnom su krugu ostala svega dva grada; Glasgow i Liverpool, a početkom listopada napokon je obznanjeno kako će Liverpool i njegova istoimena arena ugostiti 67. eurovizijsko izdanje.
Dodatne zanimljivosti o gradu domaćinu pročitajte ovdje, a informacije o dvorani koja uskoro ugošćuje 67. Eurosong saznajte na ovoj poveznici.

Pad broja sudionika
Na 67. izdanju Eurosonga sudjelovat će 37 zemalja, uključujući i Hrvatsku. U odnosu na prošlo izdanje zabilježen je pad od čak tri zemlje sudionice, dok će ovogodišnje izdanje imati najmanje natjecatelja još od 2014. i Eurovizije iz Copenhagena na kojoj se natjecao jednak broj država. Također, ove godine nijedna država neće obilježiti debitantski niti povratnički nastup.
Tri zemlje koje su odustale od sudjelovanja nakon Eurovizije u Torinu su tri balkanske države; Crna Gora, Sjeverna Makedonija i Bugarska. Njihovim je povlačenjima kumovao spoj loših rezultata te visoke novčane pristojbe koja se za potrebe sudjelovanja mora izdvojiti, a koja je u vremenima globalne gospodarske krize sve teža za pokriti.
U nastavku slijedi kompletan popis zemalja i njihovih televizija koje će se natjecati na liverpulskom izdanju pjesme za Euroviziju.
- Albanija (RTSH)
- Armenija (AMPTV)
- Australija (SBS)
- Austrija (ÖRF)
- Azerbajdžan (ITV)
- Belgija (Flamanska zajednica; VRT)
- Cipar (RIK)
- Češka (ČT)
- Danska (DR)
- Estonija (ERR)
- Finska (YLE)
- Francuska (France Télévisions)
- Grčka (ERT)
- Gruzija (GPB)
- Hrvatska (HRT)
- Irska (RTÉ)
- Island (RÚV)
- Italija (Rai)
- Izrael (KAN)
- Latvija (LTV)
- Litva (LRT)
- Malta (PBS/TVM)
- Moldova (TRM)
- Nizozemska (AVROTROS)
- Norveška (NRK)
- Njemačka (ARD)
- Poljska (TVP)
- Portugal (RTP)
- Rumunjska (TVR)
- San Marino (SMRTV)
- Slovenija (RTVSLO)
- Srbija (RTS)
- Španjolska (RTVE)
- Švedska (SVT)
- Švicarska (SRG SSR)
- Ujedinjeno Kraljevstvo (BBC, domaćin)
- Ukrajina (UA:PBC)

Promjene u načinu glasovanja
Europska radiofuzijska unija (EBU) 22. studenog 2022. najavila je promjene u glasovanju koje će se implementirati već u Liverpoolu, a dvije su razlike ključne. Od sada, prolazak u finale odlučuju isključivo glasovi publike, a svoj glas imaju i gledatelji iz zemalja koje ne sudjeluju na Eurosongu. Naime, oni će svoje favorite moći birati putem interneta, a njihovi će se bodovi predstaviti i podijeliti u obliku novog entiteta Rest of the World. Stručni žiriji i dalje će moći odlučivati o pobjedniku te će svoje bodove dijeliti u velikom finalu.
@eurovision 12 points! ✨ Exciting changes to the voting for #Eurovision 2023 have been announced 🗳️🏆
Logo i slogan
Novi slogan natjecanja za pjesmu Eurovizije je United by Music, a s hrvatskim prijevodom glasi – Ujedinjeni glazbom. Taj slogan uz pripadajući logotip na najbolji način pokazuje partnerstvo prošlogodišnje pobjednice Ukrajine i ovogodišnjeg domaćina Ujedinjenog Kraljevstva. Eurovizijski obožavatelji njihovu su premijeru ugledali na ždrijebu sudionika po polufinalima 31. siječnja, dok tema zajedništva aludira i na početke europskog glazbenog natjecanja.
Sam je logotip zamišljen kao niz povezanih dvodimenzionalnih srca u ukrajinskim i britanskim bojama koja u animiranom prikazu pulsiraju kao jedno poput elektrokardiograma, dodatno naglašavajući spomenuto zajedništvo. Također, u ovom obliku prikazana srca reagiraju na ritam i zvuk što dodatno pojačava univerzalnu poruku prema kojoj nas glazba ujedinjuje bez obzira na rasu, nacionalnost i sve druge različitosti.

Font koji je korišten za slogan, ali i za popratne promidžbene sadržaje je Penny Lane koji je ponajprije inspiriran liverpulskim uličnim znakova iz prošlog stoljeća. Navedena vizualna rješenja produkt su kreativnih timova kompanija Superunion iz Londona te Starlight Media iz Ukrajine.
Pozornica
Dizajn eurovizijske scene za 2023. objavljen je drugog dana veljače, a potpisuje ju scenski dizajner Julio Himede. Koncept zajedništva krucijalan je element pozornice koja će se prostirati na 450 kvadratnih metara s još 220 kvadratnih metara okretnih LED ekrana. Nju će također zaokruživati impozantan broj od 1500 metara LED svjetala uz 700 video tuba koje će biti smještene u podu.
– Arhitektura je inspirirana velikim zagrljajem, koji otvara svoje ruke Ukrajini, izvođačima i gostima diljem svijeta. Fokusirao sam se na kulturne aspekte i sličnosti između Ukrajine, Ujedinjenog Kraljevstva i specifično Liverpoola. Od glazbe, plesa i umjetnosti do arhitekture i poezije – izjavio je produkcijski dizajner Himede.

Ovo će biti još jedna u nizu pozornica koje su zamišljene s green roomom u istoj dvorani, a druga je zaredom koju ne potpisuje dizajner Florian Weider, autor većine eurovizijskih scena iz prošlog desetljeća.
Dodatno, umjetnik koji potpisuje izgled ovog stagea, Julio Himede, zaslužan je i za osmišljavanje kulisa brojnih svjetskih nagradnih programa; Grammyja, MTV EMA i VMA smotri, kao i prošlogodišnje američke inačice Eurovizije.
Zanimljiva voditeljska kombinacija
Veljača je u eurovizijskom svijetu oduvijek bila rezervirana za otkrivanje većine natjecateljskih pjesama, ali i za brojne druge važne informacije nadolazećeg izdanja. Tako je 22. dana tog mjeseca stigla i obavijest o novim voditeljima. Polufinalnim večerima moderirat će ženska ukrajinsko-britanska kombinacija; glumica Hannah Waddingham, pjevačica Alesha Dixon te članica poznate ukrajinske grupe THE HARDKISS – Julia Sanina. Unatoč izjavama kako ulogu voditelja neće preuzeti, planetarno popularni komentator Graham Norton u velikom će finalu Eurosonga u prezenterske cipele ipak uskočiti.
@eurovision Introducing Liverpool’s new Fab Four 🥳 Your hosts for #Eurovision2023 are: ⭐️ Graham Norton ⭐️ Hannah Waddingham ⭐️ Julia Sanina ⭐️ Alesha Dixon
Ceremoniju otvaranja 67. eurovizijskog izdanja predvodit će još jedan komentator, ali i prijašnji voditelj Eurosonga, Ukrajinac Timur Miroshnychenko, uz sportsku voditeljicu i olimpijku podrijetlom iz Liverpoola – Sam Quek.
Ukrajinske eurovizijske zvijezde otvaraju večeri
Nakon dugog perioda iščekivanja, 13. travnja postali su nam poznati i akteri koji će svojim izvedbama postaviti ton na početku polufinalnih večeri te ujedno ih i otvoriti. U prvom polufinalu za to će biti zaslužna jedna od voditeljica ovog izdanja – Julia Sanina. Pjevačica koja predvodi grupu THE HARDKISS koja je na ukrajinskom predizboru 2016. osvojila drugo mjesto, gledatelje će u 67. izdanje Eurosonga uvesti izvedbom pjesme Mayak. Taj će performans na najbolji način prikazati kako nas glazba sve povezuje, kao i čast koju Ujedinjeno Kraljevstvo ponosno nosi jer ovaj Eurosong ima prilike ugostiti u ime Ukrajine.
U drugom će polufinalu žute i plave boje ukrajinske dvobojnice ponovno imati predstavnike iz redova bivših eurovizijskih izvođača. Mariya Yaremchuk koja je tu državu predstavljala na Eurosongu u Copenhagenu 2014. izvesti će medley najpoznatijih hitova njihove glazbene industrije. Taj će segment nositi ime Music unites generations, a s njom će udružiti snage i recentna predstavnica s Dječjeg Eurosonga Zlata Dziunka, dok će svoj dodir cijelom nastupu dati i OTOY, reper rodom iz Lavova.

Svjetske senzacije zabavljaju nas u šou programu
Po završetku nastupa svih natjecatelja prvog polufinala, na pozornicu liverpulske arene kročit će britanska zvijezda koja je i svoj put započela s eurovizijskim nadama. Radi se o pjevačici Riti Ori koja je davne 2009. uspješno odradila prvi krug audicija za narednog britanskog predstavnika, ali, naposljetku se iz tog predizbora ipak povukla. Ova poznata pop izvođačica na eurovizijskoj će sceni 9. svibnja predstaviti novi singl Praising You, a izvesti će i mješavinu svojih najvećih hitova.

Nakon nje uslijedit će izvedba pjevačice Rebecce Ferguson i bivše ukrajinske predstavnice Alyoshe koje će nastup posvetiti svim ljudima koji su kroz proteklih godinu dana vrata svojih domova otvorila izbjeglicama koje bježe od razornog rata.
Revijalni dio druge polufinalne večeri napravit će mali zaokret te će ugostiti tri drag umjetnika koja će slaviti sve eurovizijske fanove nevezano o dobi, rasi ili drugim različitostima. Naime, u sklopu segmenta Be Who You Wanna Be gledatelje i publiku na mjestu događanja podsjetit će na najveće svjetske hitove te će odaslati poruku kako na eurovizijskom natjecanju ima mjesta za sve nas!
Tko nas zabavlja u finalu?
Samo četiri dana po objavi programa polufinalnih večeri, organizatori su obznanili koji će izvođači upotpuniti šou u velikoj završnici. Naime, istinski eurovizijski obožavatelji imaju se čemu veseliti jer će čak 12 bivših natjecatelja ponovno kročiti na najvažniju europsku pozornicu!
Prijenos će nakon dugo godina biti otvoren nastupom pobjednika prethodnog izdanja, u ovom slučaju sastava Kalush Orchestra koji će prisutne kroz segment Voices of a New Generation podsjetiti na svoju pobjedničku kompoziciju Stefania.
Nakon bivših pobjednika, uslijedit će već poznata parada zastava koja je svoju eurovizijski premijeru prvi put doživjela prije točno deset godina, 2013. u Malmöu, a kao glazbena podloga služit će najveće ukrajinske uspješnice ovog natjecanja. Tako će svoje pjesme uživo izvesti sastav Go_A, pobjednica 61. Eurosonga Jamala, predstavnica iz 2006. Tina Karol i svima dobro poznat alter ego komičara Andriya Danylka – Verka Serduchka.

Kako bi program imao i britanski, odnosno bolje rečeno, liverpulski dodir, scenu će nakon 26. sudionika preuzeti torinski viceprvak Sam Ryder. Okupljene će podsjetiti na svoju skladbu Space Man, a segmentom naziva The Liverpool Songbook odati će počast bogatoj glazbenoj baštini grada-domaćina. Kako bi se brojni hitovi što lakše pokrili, u izvedbi će mu se pridružiti sljedeće eurovizijske zvijezde:
- Cornelia Jakobs (2022.; četvrto mjesto)
- Daði Freyr (2021.; četvrto mjesto)
- Duncan Laurence (2019.; pobjednik)
- Mahmood (2019.; drugo mjesto)
- Netta (2018.; pobjednica)
- Sonia (1993.; drugo mjesto)

Zanimljivosti ovdje ne prestaju! Naime, potonja britanska predstavnica Sonia iz 1993. rođena je upravo u Liverpoolu, dok će Mahmoodova izvedba biti prva u eurovizijskoj povijesti prema kojoj je talijanski izvođač sudjelovao u revijalnom dijelu Eurovizije koja se nije organizirala u Italiji. Također, bivši nizozemski pobjednik Duncan Laurence napokon će dobiti priliku pjevati uživo u finalu Eurosonga jer je, podsjetimo, 2021. uoči završne večeri zabilježio pozitivan nalaz na koronavirus.
Prvo polufinale (9. svibnja)
Ždrijeb zemalja sudionica po polufinalima održao se 31. siječnja u liverpulškoj Vijećnici sv. Juraja, a natjecatelje su raspoređivali voditelji Rylan Clark-Neal i AJ Odudu. Redoslijed nastupa odredili su producenti natjecanja 22. ožujka.
# | ZEMLJA | IZVOĐAČ | PJESMA | ||
1. | Alessandra | Queen of Kings | |||
2. | The Busker | Dance (Our Own Party) | |||
3. | Luke Black | Samo mi se spava | |||
4. | Sudden Lights | Aijā | |||
5. | Mimicat | Ai Coração | |||
6. | Wild Youth | We Are One | |||
7. | Let 3 | Mama ŠČ! | |||
8. | Remo Forrer | Watergun | |||
9. | Noa Kirel | Unicorn | |||
10. | Pasha Parfeni | Soarele şi luna | |||
11. | Loreen | Tattoo | |||
12. | TuralTuranX | Tell Me More | |||
13. | Vesna | My Sister’s Crown | |||
14. | Mia Nicolai & Dion Cooper | Burning Daylight | |||
15. | Käärijä | Cha Cha Cha |
Od izravnih finalista u ovom su polufinalu glasali Francuska, Njemačka i Italija, kao i glasači diljem svijeta smješteni pod entitetom Rest of the World.
Prva polufinalna večer Eurosonga 2023. održala se 9. svibnja, a vrhunac cijele večeri bila je objava imena deset zemalja koje prolaze u finale. Prema tome, u finale su prošle: Hrvatska, Moldova, Švicarska, Finska, Češka, Izrael, Portugal, Švedska, Srbija i Norveška.
Nakon proglašenja, novopečeni finalisti pojavili su se na press konferenciji i odgovarali na pitanja novinara, a zatim su izvlačili u kojem će dijelu polufinala nastupiti. U nastavku slijedi popis zemalja i u kojem će dijelu finala nastupiti.
- HRVATSKA (drugi dio finala)
- Moldova (drugi dio finala)
- Švicarska (prvi dio finala)
- Finska (prvi dio finala)
- Češka (drugi dio finala)
- Izrael (drugi dio finala)
- Portugal (prvi dio finala)
- Švedska (prvi dio finala)
- Srbija (prvi dio finala)
- Norveška (drugi dio finala)
Ovu će polufinalnu večer osobito pamtiti hrvatski obožavatelji Eurosonga jer će Hrvatska nastupiti u finalu po prvi put nakon 2017. godine. Nastup grupe Let 3 koji joj je donio plasman u finale, pogledajte u nastavku.

Drugo polufinale (11. svibnja)
Jednako kao i za prvu natjecateljsku večer, ždrijebom je određeno koje će zemlje nastupati u kojoj polovici drugog polufinala.
# | ZEMLJA | IZVOĐAČ | PJESMA | ||
1. | Reiley | Breaking My Heart | |||
2. | Brunette | Future Lover | |||
3. | Theodor Andrei | D.G.T. (Off and On) | |||
4. | Alika | Bridges | |||
5. | Gustaph | Because of You | |||
6. | Andrew Lambrou | Break a Broken Heart | |||
7. | Diljá | Power | |||
8. | Victor Vernicos | What They Say | |||
9. | Blanka | Solo | |||
10. | Joker Out | Carpe Diem | |||
11. | Iru Khechanovi | Echo | |||
12. | Piqued Jacks | Like an Animal | |||
13. | Teya & Salena | Who the Hell Is Edgar? | |||
14. | Albina & Familja Kelmendi | Duje | |||
15. | Monika Linkytė | Stay | |||
16. | Voyager | Promise |
Uz glasače diljem svijeta, od izravnih finalista u drugom su polufinalu glasali Španjolska, Ukrajina i Ujedinjeno Kraljevstvo.
Druga polufinalna večer otkrila je koje su zemlje popunile posljednjih deset mjesta u finalu. Glasovi publike odlučili su da u finale prolaze Albanija, Cipar, Estonija, Belgija, Austrija, Litva, Poljska, Australija, Armenija i Slovenija.
Predstavnici navedenih zemalja su nakon završetka druge polufinalne večeri izvukli u kojem će dijelu finala nastupiti. Prema tome, odlučeno je da nastupaju ovako:
- Albanija (prva polovica finala)
- Cipar (prva polovica finala)
- Estonija (prva polovica finala)
- Belgija (druga polovica finala)
- Austrija (prva polovica finala)
- Litva (druga polovica finala)
- Poljska (prva polovica finala)
- Australija (druga polovica finala)
- Armenija (druga polovica finala)
- Slovenija (druga polovica finala)
Finale (13. svibnja)
Sretnicima koji su put prema finalu pronašli kroz dvije natjecateljske večeri pridružit će se i uzdanici država “Velike petorke” i Ukrajine. Redoslijed kojim će finalisti kročiti na pozornicu u velikoj završnici pogledajte u nastavku.
# | ZEMLJA | IZVOĐAČ | PJESMA | B | M |
1. | Teya & Salena | Who the Hell Is Edgar? | 120 | 15. | |
2. | Mimicat | Ai Coração | 59 | 23. | |
3. | Remo Forrer | Watergun | 92 | 20. | |
4. | Blanka | Solo | 93 | 19. | |
5. | Luke Black | Samo mi se spava | 30 | 24. | |
6. | La Zarra | Évidemment | 104 | 16. | |
7. | Andrew Lambrou | Break a Broken Heart | 126 | 12. | |
8. | Blanca Paloma | Eaea | 100 | 17. | |
9. | Loreen | Tattoo | 583 | 1. | |
10. | Albina & Familja Kelmendi | Duje | 76 | 22. | |
11. | Marco Mengoni | Due Vite | 350 | 4. | |
12. | Alika | Bridges | 168 | 8. | |
13. | Käärijä | Cha Cha Cha | 526 | 2. | |
14. | Vesna | My Sister’s Crown | 129 | 10. | |
15. | Voyager | Promise | 151 | 9. | |
16. | Gustaph | Because of You | 182 | 7. | |
17. | Brunette | Future Lover | 122 | 14. | |
18. | Pasha Parfeni | Soarele și luna | 96 | 18. | |
19. | Tvorchi | Heart of Steel | 243 | 6. | |
20. | Alessandra | Queen of Kings | 268 | 5. | |
21. | Lord of the Lost | Blood & Glitter | 18 | 26. | |
22. | Monika Linkytė | Stay | 127 | 11. | |
23. | Noa Kirel | Unicorn | 362 | 3. | |
24. | Joker Out | Carpe Diem | 78 | 21. | |
25. | Let 3 | Mama ŠČ! | 123 | 13. | |
26. | Mae Muller | I Wrote A Song | 24 | 25. |
Svojom pobjedom u finalu Eurosonga Švedska se izjednačila po broju pobjeda s Irskom te sada obje države imaju njih čak sedam. Dodatno, Loreen je tako postala tek druga osoba nakon Johnnyja Logana da je ovo natjecanja osvojila dvaput, a shodno tome je i prva dvostruka ženska pobjednica.
Povratnički izvođači
Posebnost ovogodišnjeg izdanja također se očituje i po zapaženom broju eurovizijskih povratnika – njih čak pet. Od njih petero, četvero je već nastupalo na odraslom izdanju Eurosonga te su se svi u svojim matičnim godinama uspjeli plasirati u veliko finale. Peta povratnica svoje je iskustvo stekla sudjelovanjem na devetom izdanju Dječjeg Eurosonga.
Imena povratnika prema abecednom redu država koje predstavljaju glasi ovako:
- Gruzija: Iru Khechanovi (DE 2011.; pobjednica)
- Italija: Marco Mengoni (2013.; 7. mjesto)
- Litva: Monika Linkytė (2015.; 18. mjesto)
- Moldova: Pasha Parfeni (2012.; 11. mjesto)
- Švedska: Loreen (2012.; pobjednica)
Njihove pjesme uz sve ostale natjecatelje možete poslušati i u službenom recap videozapisu.

Datume svih nadolazećih eurovizijskih događanja možete pratiti ovdje.
Još nema komentara. Neka tvoj komentar bude prvi?