3. veljače 2018. – Pet nacionalnih izbora

Podijeli na Facebook Twitter
EBU

Veljača je mjesec kad ćemo saznati veliki dio pjesama Eurosonga 2018. Stoga planirajte odlazak u dućan po grickalice i piće, te odlučite koji od ovih pet izbora ćete pratiti večeras.


 LATVIJA

Rigi večeras počinje četvrta sezona latvijskog izbora za Eurosong Supernova. Ove godine natjecanje je redizajnirano – 21 natjecatelj smješten je u tri polufinala, a u prvom večerašnjem polufinalu nastupaju:

  1. Katrina Gupalo & the Black Birds – Intoxicating caramel
  2. Rahu The Fool – Oh, longriver
  3. DVINES – More than meets the eye
  4. Agnese Stengrevics – You are my world
  5. Sudden Lights – Just fine
  6. Edgars Kreilis – Younger days
  7. Liene Greifane – Walk the talk

Kroz natjecanje će nas voditi novi voditelji – Dagmara Legante i Justs (Latvija 2016.).

Prijenos počinje u 20:30 sati prema našem vremenu, a možete ga pratiti na stranici Supernove ili na stranici latvijske televizije. U međuvremenu, u našoj anketi možete označiti dvoje natjecatelja za koje mislite da će se kvalificirati u finale.

Tko će se kvalificirati u finale iz prvog polufinala "Supernove 2018"?

  • Katrina Gupalo & the Black Birds – Intoxicating caramel (12%)
  • Rahu The Fool – Oh, longriver (2%)
  • DVINES – More than meets the eye (12%)
  • Agnese Stengrevics – You are my world (32%)
  • Sudden Lights – Just fine (2%)
  • Edgars Kreilis – Younger days (28%)
  • Liene Greifane – Walk the talk (11%)

Zahvaljujemo na glasanju

Loading ... Loading ...

 LITVA

U Vilniusu nastavlja se litavski maraton Eurovizija 2018. S večerašnjom emisijom završava prva faza natjecanja, a u njoj ćemo slušati trinaest natjecatelja (prvotno je trebalo biti njih 12, ali litavska televizija je naknadno u natjecanje vratila pjesmu The Truth, samo s drugom izvođačicom). Oni su:

  1. Ruta Loop – Positive Thoughts
  2. Jurgis Brūzga – I Want You 2 Love Me
  3. Ofelija – Butterfly
  4. Dainotas Varnas – Merry-go-round
  5. Rugilė Daujotaitė – Love is The Flower of life
  6. Kotryna Juodzevičiūtė – That Girl
  7. Marius Petrauskas – Death by a Kiss
  8. Silvija Pankūnaitė – Real
  9. El Fuego – I Do Believe
  10. Marija – This Love
  11. Rasa Kaušiūtė – The Silence
  12. The Roop – Yes, I Do
  13. Monika Marija – The Truth

Šest izvođača proći će u iduću fazu natjecanja kombinacijom žirija i televotinga.

Prijenos počinje u 20:00 sati prema našem vremenu, a možete ga pratiti putem livestreama na LRT-ovoj stranici (alternativni link).


 MAĐARSKA

U Mađarskoj je večeras na redu treća, posljednja kvalifikacijska grupa izbora za Eurosong A Dal 2018. Posljednjih deset natjecatelja spremno je zauzeti preostalih šest mjesta u polufinalima, a ti natjecatelji su:

Prvih petero natjecatelja koji će se plasirati u polufinala, dobit ćemo zajedničkim glasovanjem publike i žirija, a posljednjeg, šestog natjecatelja, u drugom dijelu glasovanja kada će isključivo gledatelji imati riječ. U glasovanju mogu sudjelovati i glasači van Mađarske, a za to je potrebno skinuti službenu aplikaciju A Dala.

Prijenos natjecanja počinje u 20:30 sati, a možete ga pratiti na kanalima Duna i DunaWorld, kao i na službenoj stranici A Dala. U međuvremenu, možete označiti svojih šest favorita u našoj anketi.

Tko će se kvalificirati iz treće kvalifikacijske emisije "A Dala 2018"?

  • #yeahla feat. Viki Eszes - 1 szó, mint 100 (12%)
  • Andy Roll - Turn the Lights On (12%)
  • Roland Gulyás - Hypnotized (11%)
  • Ham ko Ham - Bármerre jársz (4%)
  • Cintia Horváth & Tamás Balogh - Journey (Break Your Chains) (5%)
  • Tamás Horváth - Meggyfa (20%)
  • Maszkura és a tücsökraj - Nagybetűs szavak (3%)
  • Nova Prospect - Vigyázó (16%)
  • Nikoletta Szőke & Attila Kökény - Életre kel (1%)
  • Reni Tolvai - Crack My Code (16%)

Zahvaljujemo na glasanju

Loading ... Loading ...

 MALTA

Večeras ćemo saznati i petu pjesmu na Eurosongu 2018. Malteški centar za sajmove i kongrese Attardu domaćin je nacionalnog izbora ove otočne zemlje koji nosi skraćeni naziv MESC. Šesnaest kandidata bori se za putovanje u Lisabon, a oni su:

  1. Aidan – Dai Laga
  2. Miriana Conte – Rocket
  3. Jasmine Abela – Supernovas
  4. Matthew Anthony – Call 2morrow
  5. Danica Muscat – One Step At A Time
  6. Dwett – Breaking Point
  7. Lawrence Gray – Love Renegade
  8. Richard & Joe Micallef – Song For Dad
  9. Tiziana Calleja – First Time
  10. Eleanor Cassar – Back To Life
  11. Rhiannon – Beyond Blue Horizons
  12. Brooke Borg – Heart Of Gold
  13. Christabelle Borg – Taboo
  14. Deborah C – Turn It Up
  15. Avenue Sky – We Can Run
  16. Petra – Evolution

Malteški predstavnik (ili predstavnica) bit će izabran glasovima publike i žirija u omjeru 50-50.

Prijenos započinje oko 20:45 sati, a možete ga pratiti na stranici malteške televizije TVM. Kao i u slučaju prije spomenutih natjecanja, možete glasovati u našoj anketi.

Tko će predstavljati Maltu na Eurosongu 2018.?

  • Aidan – Dai Laga (5%)
  • Avenue Sky – We Can Run  (2%)
  • Brooke Borg – Heart Of Gold (17%)
  • Christabelle Borg – Taboo (6%)
  • Danica Muscat – One Step At A Time (5%)
  • Deborah C – Turn It Up (5%)
  • Eleanor Cassar – Back to Life (18%)
  • Jasmine Abela – Supernovas (12%)
  • Lawrence Gray – Love Renegade (1%)
  • Matthew Anthony – Call 2morrow (3%)
  • Mikhail Attard & Cherylis Camilleri – Breaking Point (1%)
  • Miriana Conte – Rocket  (1%)
  • Petra – Evolution (7%)
  • Rhiannon Micallef – Beyond Blue Horizons (1%)
  • Richard & Joe Micallef – Song For Dad (7%)
  • Tiziana Calleja – First Time (5%)

Zahvaljujemo na glasanju

Loading ... Loading ...

 ŠVEDSKA

U karlstadskoj dvorani Löfbergs Arena večeras se otvara švedski izbor za Eurosong Melodifestivalen 2018. Broj natjecatelja i glasovanje u dva kruga ostali su isti, a u narednim retcima pročitajte gdje sve možete pratiti prvo polufinale. Nastupaju:

  1. Sigrid Bernson – Patrick Swayze (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)
  2. John Ludvik – My Turn (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)
  3. Renaida – All The Feels (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)
  4. Edward Blom – Livet på en pinne (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)
  5. Kikki Danielsson – Osby Tennessee (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)
  6. Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)
  7. Benjamin Ingrosso – Dance You Off (jednominutna studijska verzija / 30-sekundna verzija s probe)

Voditelj svih šest večeri je David Lindgren. Prijenos počinje u 20:00 sati te ga možete pratiti na SVT-ovoj stranici. U međuvremenu, možete označiti svoja dva favorita u našoj anketi.

Kojih dvoje natjecatelja će se kvalificirati u finale "Melodifestivalena 2018" (prvo polufinale)?

  • Sigrid Bernson – Patrick Swayze (10%)
  • John Ludvik – My Turn (15%)
  • Renaida – All The Feels (22%)
  • Edward Blom – Livet på en pinne (2%)
  • Kikki Danielsson – Osby Tennessee (5%)
  • Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig (8%)
  • Benjamin Ingrosso – Dance You Off (38%)

Zahvaljujemo na glasanju

Loading ... Loading ...

Komentara 7

  1. Evo i završio je Melodifestivalen
    Baš kako su i ljudi na internetu govorili “predictable”
    Benjamin, Renaida, Sigrid, John i Edward su prošli dalje (čudi me što je Edward prošao u Andre Chansen)

  2. Latvija:
    – Edgar Kreills – Younger Days
    – Agnese Stengrevics – You Are My World
    _______
    Mađarska:
    – Nova Prospect – Vigyazó
    – #yeahla ft. Viki Eszez – 1 szó,mint 100
    _______
    Malta:
    -Većina pjesama ima užasne tekstove, stoga:
    1. Richard & Joe Micallef – Song For Dad
    2. Jasmine Abela – Supernovas
    3. Aidan – Dai Laga
    4. Brooke Borg – Heart Of Gold — (lame lyrics)
    _________
    Švedska:
    – Renaida – All The Falls —-> jedino što valja u ovom polufinalu. Ostalo nije vrijedno spomena.

  3. LATVIJA
    Nadam se da prolaze ove dvije pjesme u finale
    1.Agnese Stengrevics-You Are My World
    2.Edgar Kreills-Younger Days
    LITVA
    Nemam favorita iz ove grupe
    MAĐARSKA
    Nadam se da ovih 6 prolazi dalje
    1.Horváth Támas-Meggyfa
    2.Gulyás Roland-Hypnotized
    3.Tolvai Reni-Crack My Code
    4.Nova Prospect-Vigyazó
    5.#yeahla feat Viki Eszez-1 szó,mint 100
    6.Andy Roll-Turn The Lights On
    MALTA
    Nadam se da će pobijediti jedna od ove dvije
    1.Eleanor-Back To Life
    2.Brooke-Heart of Gold
    ŠVEDSKA
    Ovo su moji favoriti za finale
    1.Renaida-All The Falls
    2.Benjamin Ingrosso-Dance Your Off
    ANDRA CHANSEN
    Sigrid Bernson-Patrick Swayze
    John Ludvik-My Turn ☺

Odgovori