Prošlogodišnji Eurosong u Dusseldorfu bio je poprilično izjednačen kada su u pitanju glasovi u finalu. Dosta mala je bila razlika između desetak posljednjih na listi finalista, a pobjednik je s druge strane slavio s minimalnim 221 bodom. Ove godine situacija je drukčija. Zadnjeplasirane zemlje imaju jako malo bodova, a da je recimo BiH osvojila onoliko bodova u Dusseldorfu, koliko je osvojila u Bakuu, plasirala bi se među zadnje dvije zemlje u finalu.
Tko su favoriti žirija?
Poznato je da su zemlje glasovale po onom redoslijedu po kojem bi se glasovanje učinilo zanimljivijim u smislu da se što više zadrži neizvjesnost, te da jedna zemlja ne ode uvjerljivo na prvo mjesto. S večerašnjeg priloženog, možemo zaključiti da su Švedska i Njemačka dobro prošle kod žirija. Naime, Njemci su bili poprilično loše plasirani na tabeli da bi pred posljednji dio dobili dosta dobre ocjene te se popeli u TOP 10. I Švedska je pred sami kraj počela nizati dvanaestice i ostale visoke ocjene. Prisjetimo se i Italije prošle godine koja je pobijedila uvjerljivo kod žirija, a tijekom glasovanja tek u drugom dijelu ozbiljnije prišla vrhu tabele.
Ostale zanimljivosti:
-Švedska je ove godine oborila rekord što se tiče dobijenih 12 bodova. Skupila ih je čak 18, što je za dvije više nego što je Norveška osvojila 2009. godine.
-Razlika između prvog i desetog mjesta ove godine vrlo je blizu onom iz 2009. godine, kada je Norveška imala 295 poena prednosti u odnosu na desetoplasiranu Armeniju. Ove godine je razilka 275 bodova između Švedske i Španjolske.
-Zanimljiv podatak je da su jednu dvanaesticu više, po njih četiri, dobili Srbija, Albanija i Azerbajdžan, nego li pobjednici Eurosonga prošle godine, duo Eldar i Nigar
-Malta treću godinu zaredom daje 12 bodova Azerbajdžanu
-San Marino je dao “svega” 7 bodova Italiji
-Rusija i Srbija su nakon tri godine ponovo ušle u TOP 10.
Još nema komentara. Neka tvoj komentar bude prvi?