Čak 49 pjevača u Litvi, skladatelji raspoređeni u polufinala u Portugalu

Podijeli na Facebook Twitter
Foto: Andres Putting (EBU)

 LITVA: 49 natjecatelja za osam emisija

Jučer u poslijepodnevnim satima, litavska televizija LRT objavila je popis od 49 imena koje ćemo slušati u Euroviziji 2019. Samo natjecanje trajat će od 5. siječnja do 23. veljače (osam emisija), prva faza natjecanja sastojat će se od pet kvalifikacijskih emisija (u četiri emisije sudjelovat će deset izvođača, u petoj devet), a dva polufinala i finale ići će uživo.

Nastupaju:

  • Audrius Petrauskas
  • Gabriela Ždanovičiūtė
  • Twosome
  • Glossarium
  • MaNNazz
  • Migloko
  • Rūta Statkevičiūtė
  • Šarūnas Mačiulis
  • Aldegunda
  • Matas Ligeika
  • Simona Klušienė
  • Monika Marija
  • Valdas Lacko
  • Original copy
  • Donata Virbilaitė
  • Gražvydas Sidiniauska
  • Jurgis Brūzga
  • Banzzai
  • Valerija Iljinaitė
  • Lukas Bartaška
  • Justina Budaitė
  • Justina Žukauskaitė
  • Paulina Paulauskaitė
  • Tiramisu
  • Giedrius Nakas
  • La Forza
  • Emilija Gogolytė
  • Tomas Sinickis
  • Dagna Kondrotaitė
  • Antikvariniai Kašpirovskio dantys
  • Jurgis Didžiulis
  • Valdemars Petersons
  • Queens of Roses
  • Jurijus Veklenko
  • Viktorija Vyšniauskaitė
  • Algirdas Daumantas Ciūnys
  • Edgaras Lubys
  • Allen Cichoo
  • Živilė Gedvilaitė
  • Soliaris
  • Saulės kliošas
  • Laimingu būti lengva
  • Elizabeth Olshey
  • Arvydas Kriščikas
  • Filtered Tools
  • Emilija Valiukevičiūtė
  • Indrė Juodeikienė
  • Sofi
  • Gabrielė Rybko

Snimanje prve kvalifikacijske emisije održat će se u petak 20. prosinca.


 PORTUGAL: Održan ždrijeb za FDC2019

Organizator Eurosonga 2018., portugalska televizija RTP jučer je objavila rezultate ždrijeba za polufinale svog izbora za najveće svjetsko glazbeno natjecanje Festival da Canção. Kao što smo objavili protekli tjedan, za FDC2019 će šesnaest autora pripremiti pjesme, čije ćemo izvođače i nazive saznati za točno mjesec dana. Kako su skladatelji raspoređeni, pogledajte u nastavku.

Prvo polufinale (16. veljače)

  • Calema
  • Conan Osiris
  • D’Alva
  • DAMA
  • Filipe Keil
  • Flak
  • Lura
  • Tiago Machado

Drugo polufinale (23. veljače)

  • André Tentúgal
  • Frankie Chavez
  • Mariana Bragada
  • Miguel Guedes
  • NBC
  • Rui Maia
  • Saint Peter
  • Surma

Odgovori