Danas oko podneva službena stranica Dječjeg Eurosonga junioreurovision.tv objavila je službene razdvojene rezultate ovogodišnjeg izdanja, točno mjesec dana nakon njegovog održavanja. Prema njima, pobjednica ovogodišnjeg natjecanja Maltežanka Destiny Chukunyere pobijedila je i kod žirija i na televotingu, a odmah iza nje na obje tablice bio je i Armenac Mika, koji je bio drugoplasirani i u ukupnom poretku. Trećeplasirana s natjecanja Slovenka Lina Kuduzović osvojila je treće mjesto na televotingu, dok je kod žirija bolji od nje bio Bjelorus Ruslan Alsanov. Što se tiče ostalih predstavnika zemalja bivše Jugoslavije, srpska predstavnica Lena Stamenković se plasirala na petom mjestu kod žirija, a kod publike je bila osma, Crnogorka Jana Mirković je također bila bolje plasirana kod žirija (12.) nego kod publike (14.), a makedonske predstavnice Magdalena i Ivana žiri je “nagradio” s posljednjim mjestom, a publika ih je smjestila dva mjesta naviše. Najveći disbalans glasova publike i žirija može se uočiti kod Australije (sedma kod žirija, trinaesta kod publike), Italije (deseta kod žirija, šesnaesta kod publike) i Nizozemske (deveta kod žirija, posljednja kod publike).
Ovako je glasovao žiri (naglašavamo da u bodovima nisu uključeni bodovi Dječjeg žirija, kao ni onih 12 bodova koje natjecatelji dobiju prije početka glasovanja):
- Malta 157
- Armenija 149
- Bjelorusija 101
- Slovenija 77
- Srbija 73
- Albanija 69
- Australija 67
- Rusija 57
- Nizozemska 53
- Italija 43
- Gruzija 40
- Crna Gora 21
- Ukrajina 19
- Irska 19
- San Marino 15
- Bugarska 14
- Makedonija 12
Nadolazeći poredak rezultat je glasovanja publike (glasovalo je petnaest zemalja, dok je u San Marinu i Australiji samo žiri glasovao):
- Malta 143
- Armenija 134
- Slovenija 98
- Albanija 86
- Bugarska 77
- Rusija 65
- Bjelorusija 61
- Srbija 53
- San Marino 51
- Irska 43
- Gruzija 41
- Ukrajina 35
- Australija 32
- Crna Gora 23
- Makedonija 22
- Italija 13
- Nizozemska 9
Rasprava1
Lola — 22. prosinac 2015. u 05:51
Čudi me kako na ovom natjecanju nema ni Bosne i Hercegovine, a ni Hrvatske, iako obje zemlje imaju odlicne vokale i veliku tradiciju djecijeg pjevanja. Sjetimo se samo sad vec legendarnih djecijih festivala Mali šlager i Djeca pjevaju hitove u Sarajevu, koji su godinama okupljali ono najbolje sto djecija pjesma kod nas moze da da, a ne treba zanemariti ni najnoviji Djurdjevdanski festival djecije pjesme u Banja Luci, gdje se takodjer javljaju mladi kompozitori i tekstopisci, te mlade djecije pjevacke zvijezde iz cijele regije. Osim toga tu je nekad bila i veoma jaka Redakcija djecijeg programa pri Radioteleviziji Sarajevo, a danas Bosanskohercegovackoj televiziji u Sarajevu, koja je godinama njegovala autorsku pjesmu i mlade pjevace. Steta da su se Bosanci tu uspavali, a vjerojatno je kao i uvijek rijec o nedostatku novca (i entuzijazma?). Sto se Hrvatske pak tice, tu je tradicija slicna: Valja samo spomenuti Mali Split, splitski festival djecijih pjesama, koji se vec godinama odrzava dan nakon velikog i glasovitog Festivala zabavne glazbe Split na Prokurativama. Osim toga tu su i medijski eksponirani djeciji zborovi poput Srdelica ili Perlica u Splitu, te glasoviti Tresnjevacki malisani, Klinci s ribnjaka i Zvjezdice iz Zagreba, no pretpostavljam da je i ovdje jedini problem – lova. HRT se imam dojam nekako uvijek macehinski ponasao prema djecijem programu, drugacije nego nekad TV Beograd, koja je okupljala Kolibriće, pa onda Hor Doma pionira, pa hor RTB-a, pa soliste tipa Dragana Lakovica i mnoge druge. Ni na beogradskoj TV nisu kao sto su nekad bili, no barem salju svog predstavnika na festival, i to je dobro. Nadati je se da ce se tom svijetlom primjeru iz Makedonije, Srbije, Slovenije i Crne Gore uskoro pridruziti i predstavnici Bosne i Hercegovine, Kosova i Hrvatske.