Pogledajte redoslijed objavljivanja rezultata

Podijeli na Facebook Twitter
Thomas Hanes / eurovision.tv

Organizatorski tim Eurosonga 2018. večeras je objavio i redoslijed kojim će se tijekom sutrašnjeg finala objavljivati rezultati glasanja nacionalnih žirija u zemljama sudionicama. Kao i ranijih godina, producenti su redoslijed pravili na osnovu nekih poznatih rezultata glasovanja članova žirija u polufinalima, a kako bi se tijekom prezentiranja rezultata zadržala željena razina neizvjesnosti.

Sutra bismo tako trebali prvo čuti Nataliiju Zhyzhchenko koja će nam pročitati kome ide 12 poena iz Ukrajine, dok će predstavljanje rezultata žirija završiti u Portugalu. Tamo će nas čekati Pedro Ricardo Pacheco Fernandes koji će objaviti koja pjesma se najviše dojmila žiriju zemlje domaćina ovogodišnjeg Eurosonga.

Također, otkrivena su i imena prezentera koji će se javiti iz glavnih gradova 42 europske zemlje i Australije, a među njima ima i dobro poznatih imena.

  • 1. Ukrajina – Nataliia Zhyzhchenko
  • 2. Azerbajdžan – Asadov Tural 
  • 3. Bjelorusija – NAVIBAND (Bjelorusija 2017.) 
  • 4. San Marino – John Kennedy O’Connor 
  • 5. Nizozemska – OG3NE – (Nizozemska 2017.)
  • 6. Makedonija – Jana Burčeska (Makedonija 2017.)
  • 7. Malta – Lara Azzopardi 
  • 8. Gruzija – Tamara Tako Gachechiladze (Gruzija 2017.)
  • 9. Španjolska – Nieves Alvarez 
  • 10. Austrija – Kati Bellowitsch
  • 11. Danska – Ulla Essendrop 
  • 12. Ujedinjeno Kraljevstvo – Mel Giedroyc
  • 13. Švedska – Felix Sandman
  • 14. Latvija – Dagmāra Legante
  • 15. Albanija – Andri Xhahu
  • 16. Hrvatska– Uršula Tolj 
  • 17. Irska– Nicky Byrne (Irska 2016.)
  • 18. Rumunjska – Sonia Argint-Ionescu
  • 19. Češka – Radka Rosická
  • 20. Island– Edda Sif Pálsdóttir
  • 21. Moldova – Julieta Ardovan
  • 22. Belgija – Danira Boukhriss Terkessidis 
  • 23. Norveška – Aleksander Walmann & JOWST (Norveška 2017.)
  • 24. Francuska – Élodie Gossuin
  • 25. Italija – Giulia Valentina Palermo 
  • 26. Australija – Ricardo Goncalves
  • 27. Estonija – Ott Evestus – 
  • 28. Srbija – Dragana Kosjerina
  • 29. Cipar – Hovig (Cipar 2017.)
  • 30. Armenija – Arsen Grigoryan
  • 31. Bugarska – Joanna Dragneva (Bugarska 2008.)
  • 32. Grčka – Olyna (Olympia) Xenopoulou
  • 33. Mađarska– Bence Forró 
  • 34. Crna Gora – Natasa Sotra 
  • 35. Njemačka – Barbara Schöneberger 
  • 36. Finska – ABREU – Singer
  • 37. Rusija – Alsou (Rusija 2000.)
  • 38. Švicarska – Leticia Carvalho 
  • 39. Izrael – Lucy Ayoub 
  • 40. Poljska – Marcelina Zawadzka 
  • 41. Litva – Eglė Daugėlaitė 
  • 42. Slovenija – Amaya (Slovenija 2011. kao Maja Keuc)
  • 43. Portugal – Pedro Ricardo Pacheco Fernandes

Kao što je to bio slučaj i u prethodne dvije godine, nakon objave posljednjih rezultata žirija voditelji će pročitati zbirne rezultate televotinga počinjući od zemlje s najmanjim brojem bodova i idući prema pobjedniku glasovanja publike.

Komentara 2

  1. Hajde, neka naš žiri bude barem malo skandinavski nastrojen i da neki bod svim našim susjedima..
    a i zašto da ne ponove i prošlu godinu kad smo sve iznenadili: …end, 12 points from Croatian national jury go to – Hungaryyy 😀

Odgovori