11. JUGOSLAVENSKI IZBOR ZA PJESMU EUROVIZIJE: JUGOVIZIJA ‘71
Mjesto održavanja: Komunalni centar, Domžale
Voditelji: Helena Koder i Ljubo Jelčić
Broj sudionika: 9
Žiri:  deset regionalnih žirija

Iz Beograda, Jugovizija se 1971. preselila u slovenski grad Domžale. U tom se gradu natjecanje odvijalo 20. ožujka u sportskoj dvorani tamošnjeg Komunalnog centra. Ove godine dvoje je voditelja vodilo gledatelje kroz finalnu večer – Helena Koder i Ljubo Jelčić, a u finalu je nastupilo devet izvođača.

Ovo izdanje Jugovizije donijelo je promjenu u načinu biranja pobjednika. Naime, umjesto deveteročlanog žirija,ove je godine pobjednika odlučivalo deset regionalnih žirija smještenih diljem Jugoslavije. Povećanje broja žirija ujedno je značilo i da će sve pjesme skupiti puno više bodova, nego što je to do sada bio slučaj.

Nakon objave glasova članova žirija, postalo je jasno da pobjedu odnosi Krunoslav Slabinac s pjesmom Tvoj dječak je tužan. Bio je ovo drugi nastup hrvatskog pjevača na Jugoviziji nakon što je na prošlom izdanju zauzeo sedmo mjesto.

# – redni broj nastupa

# Izvođač Pjesma Bodovi Mjesto
1. Bele Vrane Od srca do srca 1 420 8.
2. Krunoslav Slabinac Tvoj dječak je tužan 2 010 1.
3. Esma Redžepova Malo, malo 1 880 3.
4. Ditka Haberi & Doca Marlot Pesem za otroka 1 306 9.
5. Senka Veletanlić Sunčani ples 1 445 7.
6. Saška Petkovska Svetot moj 1 540 5.
7. Zvonko Špišić Šal na plaži 1 890 2.
8. Pro Arte Hej, ti slatka Lulu 1 760 4.
9. Majda Sepe Regrat 1 504 6.

Eurosong se 1971. održao u Dublinu, a Slabinac je zauzeo 14. mjesto sa 68 osvojenih bodova.

Podržite Eurosong.hr

Znate li da sav sadržaj na portalu radimo volonterski, iz ljubavi prema Eurosongu, izvođačima i zajednici fanova?

Ako vam se sviđa što radimo, podržite nas!

Iza svega što vidite stoji 17 vrijednih fanova koji izdvajaju vrijeme, trud i novac za održavanje stranice, a kako bismo izvještavali s događanja sami plaćamo i putovanja i smještaj na Dori i Eurosongu.

Kako bismo i dalje mogli biti tu za vas i donositi vam zanimljive sadržaje, donirajte i pomozite da eurosong.hr ostane mjesto okupljanja za sve fanove iz regije.