Prilagodbe u načinu glasovanja na Dječjem Eurosongu – eurosong.hr
Eurosong.hr logo Eurosong.hr logo

Prilagodbe u načinu glasovanja na Dječjem Eurosongu

  2 min za čitanje   4 komentara

Danas je iz EBU-a stiglo priopćenje da će sistem glasovanja na Dječjem Eurosongu ostati kakvog ga poznajemo još od 2017., međutim male preinake ipak su napravljene.

Naime, pobjednika ovog izdanja ponovno ćemo dobiti putem standardnog 50:50 glasovanja, gdje jednak utjecaj na konačan ishod natjecanja imaju i nacionalni žiri i publika, koja kao i dosada, svoj glas može dati internetskim putem. Međutim, u skladu s ovom godinom, osim slobode kretanja ograničen je i broj glasova koji možete dati svojim favoritima, pa ćete tako moći odabrati tek 3 države kojima ćete tijekom natjecanja dati svoju podršku. Glasovati možete od 27. studenog, sve do 29. studenog jednu minutu prije početka izravnog prijenosa. Kao i uvijek, omogućeno je glasovanje tijekom emitiranja natjecanja, kada će se manifestirati već spomenuta odluka.

Trenutno EBU raspravlja o promjenama načina predstavljanja glasova tijekom samog natjecanja. Zbog malog broja zemalja koje sudjeluju ove godine, razmišlja se o najavljivanju država koje su osvojile 8, 10 i 12 bodova, umjesto samo one koja je zavrijedila maksimalan broj.

Već je ranije potvrđeno kako će prezenteri rezultate nacionalnih žirija predstavljati iz svoje države. Ovo je prvi put od 2012. da ćemo tijekom prezentiranja glasova na Dječjem Eurosongu kružiti Europom.

Ironično, ovo je i prvi put da Dječji Eurosong ne putuje nigdje! Naime, zahvaljujući prošlogodišnjoj pobjednici Viki Gabor, on ostaje u Poljskoj gdje će mu domaćinstvo pružiti Varšava. Tek je 13 država sudionica, od kojih još jedino Armenija i Gruzija nisu izabrale svog predstavnika, dok su ostale države objavile i pjesme svojih uzdanica:

  • Bjelorusija: Arina Pehtereva – Aliens
  • Francuska: Valentina – J’imagine
  • Njemačka: Susan – Stronger With You
  • Kazakhstan: Karakat Bashanova – Forever
  • Malta: Chanel Monseigneur – Chasing Sunsets
  • Nizozemska: Unity – Best Friends
  • Poljska: Alicja Tracz – I’ll Be Standing
  • Rusija: Sofija Feskova – Moy Novy Den
  • Srbija: Petar Aničić – Heartbeat
  • Španjolska: Soleá – Palante
  • Ukrajina: Oleksandr Balabanov – Vidkryvai

Podržite Eurosong.hr

Znate li da sav sadržaj na portalu radimo volonterski, iz ljubavi prema Eurosongu, izvođačima i zajednici fanova?

Ako vam se sviđa što radimo, podržite nas!

Iza svega što vidite stoji 17 vrijednih fanova koji izdvajaju vrijeme, trud i novac za održavanje stranice, a kako bismo izvještavali s događanja sami plaćamo i putovanja i smještaj na Dori i Eurosongu.

Kako bismo i dalje mogli biti tu za vas i donositi vam zanimljive sadržaje, donirajte i pomozite da eurosong.hr ostane mjesto okupljanja za sve fanove iz regije.

Donirajte
11 via ESC Plus
PODIJELI ČLANAK

Rasprava4

  1. YeahYeahFire — 17. listopada 2020. u 16:19

    @nikobitan
    Ako Poljska ponovo pobedi,ja se nadam bojkotu velikog broja država pa i nas naredne god!
    Pa kad bude učestvovalo 13 država ne zbog korone nego ovakvog načina glasanja onda će itekako da promene
    Već vidim kombinacije glasanja.
    Poljaci: Poljska,Malta,Srbija vrv haha
    Španci: Španija,Srbija,Malta

  2. Niko bitan — 17. listopada 2020. u 08:21

    Razumljivo je da se smanji za koliko draža se može glasati, s obzirom da ove godine manji broj država učestvuje. Ali koliko je teško ugoditi da se ne glasa za svoju državu? Španija i Poljska će već imati ogromnu prednost zato što te države imaju najveću gledanost JESC-a i isto tako i najveći lobby. Već se zna da će Top 3 biti Poljska, Nemačka i Španija, ako ne i tim rasporedom. Barem se nadam da žiri Poljsku stavi nisko da i sledeće godine ne bismo ponovo išli u Poljsku!

  3. YeahYeahFire — 17. listopada 2020. u 04:31

    *manji broj država

  4. YeahYeahFire — 17. listopada 2020. u 04:31

    S obzirom da je manje učesnika razumljivo je da se mora glasati za manji broj glasova mada to daje priliku Špancima i Poljacima da još lakše "štimuju" ali to je više problem koji se odnosi na samu sistematiku glasanju,a ne broj učesnika

Komentiraj članak

Komentari se moderiraju i objavljuju samo ako pridonose raspravi na konstruktivan način. Ukoliko se ne slažeš s nekim člankom ili komentarom, slobodno iznesi svoje mišljenje ali na pristojan način. Ako se tvoj komentar odnosi na gramatičke ili stilske pogreške, problem s web stranicom ili bilo što drugo što nije vezano uz članak, javi nam se.

Trebaš biti prijavljen za komentiranje! Prijavi se?