Večeras je u Berlinu održan njemački nacionalni izbor Eurovision Song Contest – Das Deutsche Finale 2026. Kroz finale su nas vodile Barbara Schöneberger i Hazel Brugger.
U prvom dijelu emisije svih devet izvođača izvelo je svoje pjesme, a nakon toga je održan prvi krug glasanja. U ovom prvom krugu glasao je međunarodni žiri sastavljen od 20 članova iz 20 zemalja koje se natječu na Eurosongu, a na temelju njihovih glasova troje najbolje plasiranih plasiralo se u drugi dio emisije, odnosno superfinale u kojemu su samo gledatelji birali sljedećeg predstavnika Njemačke (imena superfinalista podebljana su).
- BELA – Herz
- Dreamboys The Band – Jeanie
- MYLE – A OK
- Ragazzki – Ciao Ragazzki
- Laura Nahr – Wonderland
- Malou Lovis – when I’m with you
- wavvyboi – black glitter (Super Finalist)
- Sarah Engels – Fire (Super Finalist)
- Molly Sue – Optimist (Ha Ha Ha) (Super Finalist)
U konačnici je srca publike osvojila Sarah Engels s pjesmom Fire te će braniti boje Njemačke u Beču.
Superfinale
| Poredak | Izvođač | Pjesma | Postotak |
| 1. | Sarah Engels | Fire | 38.3% |
| 2. | wavvyboi | black glitter | 34.16% |
| 3. | Molly Sue | Optimist (Ha Ha Ha) | 27,55% |
U emisiji su gostovali Abor i Tynna, koji su prošle godine predstavljali Njemačku na Eurosongu; Paola, koja je predstavljala Švicarsku na Eurosongu 1969. i 1980.; Michael Schulte koji je predstavljao Njemačku na Eurosongu 2018.; i komičarka Carolin Kebekus. Dok su u revijalnom dijelu programa nastupili neki od članova međunarodnog žirija i eurovizijske zvijezde: Luca Hänni, Destiny, Ruslana i Carla Lazzari.
Abor & Tynna predstavljali su Njemačku na Eurosongu 2025. s pjesmom Baller. Natjecanje su završili na 15. mjestu finala s ukupno 151 bodom.
Rasprava4
Piceza — 4. ožujka 2026. u 11:05
Proci ce bolje od Lelek terora
I’m on FIRE FIRE
Blink — 1. ožujka 2026. u 09:11
Ne,ne i ne. Zar nije dosta ovih ispraznih pjesama ovakav bop-ova omg? Shade shade, Lani su imali jedan odličan potez sa zanimljivom pjesmom. Valjda su se uželjeli samog dna tablice, vile oni zadnja mjesta finala.
Tom Pilibi — 1. ožujka 2026. u 08:53
Konačno da Njemačka pošalje nešto atraktivno na Evroviziju, i pjesma, i pjevačica, i nastup. Pa makar djelovalo i staromodno.
Fronndy — 1. ožujka 2026. u 03:19
Švabe kao pale u 2026 godinu iz nekog vremenskog procepa… 🙂
Simpatično je, ona je preslatka cura. Energija i harizma su tu, ali pesmom baš nisam oduševljen. Da li će to biti dovoljno za esc, možda ali samo možda.
Pesma je kao ispala iz 80-tih i početka 90 tih ..tačno se sećam ovog zvuka i vajba kad sam bio klinac. U tom smislu je to za mene pozitivno. Ali ako merimo neke vreme i posmatramo stvari iz ugla 2026 godine ovo je vrlo čudno hahah…
Nastup … pa i on je prežvakan, već viđen toliko puta. Iako da budemo realni dobro se uklapa u pesmu.
Njena odeća je i OK…. ali ove surke pored je u ovim trikoima su totalni promašaj.
Sve u svemu nemam ništa protiv pesme ali mogao je arnžman biti moderniji a o nastupu da ne govorim. Pa nije ritmička gimnastika nešto baš za esc 🙂