Želje za Eurosong: Dora 2023. - Finale – eurosong.hr
Eurosong.hr logo Eurosong.hr logo

Želje za Eurosong: Dora 2023. – Finale

4 min za čitanje   11 komentara

Stigli smo do velike završnice ovogodišnjeg izdanja našeg projekta Želje za Eurosong: Dora 2023. Proteklih tjedan dana smo vam predstavili trideset izvođača koje su predlagali naši čitatelji i urednici, po deset u sljedećim kategorijama: pjevači, pjevačice i grupe.

Zatim su putem naših Instagram storyja čitatelji portala eurosong.hr mogli na jednostavan način izabrati finaliste – klikom na “palac gore” ili “palac dolje” za svakog izvođača. Tim putem dobili smo šest finalista ovogodišnjeg projekta (3 prijedloga urednika i tri prijedloga čitatelja). Borba za finale je bila napeta i do zadnjeg glasa. Tko je sve pronašao svoje mjesto u finalu možete pogledati u tablicama u nastavku.

Pjevači

U kategoriji pjevača u dijelu želja naših urednika najviše vaših glasova je osvojio nesuđeni hrvatski predstavnik za Eurosong 2020., Damir Kedžo čak 317 glasova. Na drugome mjestu se našao dvostruki natjecatelj s Dore, ToMa koji je osvojio 267 vaših glasova, zatim slijedi popularni Vojko V s 158 glasova, Saša Lozar s 136 glasova, dok poredak zatvara pjevač u usponu J.R. August s 127 vaših glasova.

Mjesto Izvođač Glasovi
1. Damir Kedžo 317
2. ToMa 267
3. Vojko V. 158
4. Saša Lozar 136
5. J.R. August 127

U dijelu želja naših čitatelja pobjedu je odnio drugoplasirani s ovogodišnje Dore, Marko Bošnjak, koji je osvojio 346 vaših glasova. Na drugome mjestu se našao Matija Cvek s 319 glasova, dok je treći u poretku završio Vlaho Arbulić s 215 glasova. Četvrto mjesto je pripalo bivšem natjecatelju hrvatskog Voicea, Alenu Đurasu koji je osvojio 171 glas. Na petom mjestu se našao mladi Eric Vidović sa 104 glasa.

1. Marko Bošnjak 346
2. Matija Cvek 319
3. Vlaho Arbulić 215
4. Alen Đuras 171
5. Eric Vidović 104

Grupe

U kategoriji grupa u dijelu sa željama naših urednika pobjedu su odnijele djevojke iz ansambla Harmonija disonance koje su osvojile 168 vaših glasova. Drugo mjesto je pripalo elektropop dvojcu nipplepeople koji su osvojili 136 glasova, a na trećem mjestu se našao synthwave trio pocket palma koji su osvojili 110 vaših glasova. Četvrto mjesto je pripalo dečkima iz šibenske rock grupe BluVinil koji su osvojili 97 glasova, dok je peto mjesto pripalo pop grupi Svemirko koji su osvojili 84 glasa.

1. Harmonija disonance 168
2. nipplepeople 136
3. pocket palma 110
4. BluVinil 97
5. Svemirko 84

U dijelu sa željama naših čitatelja pobjedu je odnijela dubrovačka grupa Silente, koji su osvojili 221 glas. Na drugom mjestu su se našle povratnice na glazbenoj sceni i bivše predstavnice iz grupe Feminnem, koje su osvojile 156 vaših glasova. Treće mjesto je pripalo grupi Manntra, koji su osvojili 155 glasova, odnosno jedan glas manje od drugoplasiranih. Četvrtoplasirana Colonia je osvojila 151 glas, dok su petoplasirani Let 3 osvojili 134 glasa.

1. Silente 221
2. Feminnem 156
3. Manntra 155
4. Colonia 151
5. Let 3 134

Pjevačice

U kategoriji pjevačica, u dijelu sa željama naših urednika pobjedu je odnijela Jovanka Broz Titutka koja je osvojila 381 glas. Drugo mjesto s 219 glasova je pripalo Marceli, dok se na trećem mjestu našla Eni Jurišić s 203 glasa. Četvrto mjesto je pripalo ETHER koja je osvojila 179 glasova, a peto mjesto je pripalo Brigiti Vuco koja je osvojila 117 glasova.

1. Jovanka Broz Titutka 381
2. Marcela 219
3. Eni Jurišić 203
4. ETHER 179
5. Brigita Vuco 117

U kategoriji pjevačica, u dijelu sa željama naših čitatelja pobjedu u napetoj borbi s jednim glasom više je ostvarila Maja Šuput. Naime Maja Šuput je osvojila 273 glasa, a drugoplasirana Lorena Bućan 272 glasa. Treće mjesto s 264 glasa je pripalo bivšoj hrvatskoj predstavnici Albini. Četvrto mjesto s 258 glasova je osvojila Indira, dok je peto mjesto osvojila ZSA ZSA koja je prikupila 254 glasa.

1. Maja Šuput 273
2. Lorena Bućan 272
3. Albina 264
4. Indira 258
5. ZSA ZSA 254

Prije glasovanja možete poslušati nove pjesme naših finalista:

Završno glasovanje se odvija putem Instagram storyja i ankete ispod i trajat će do petka 11. studenog 2022. u 23:59 sati. Neka završno glasovanje započne!

anketa 2030

Tko treba predstavljati Hrvatsku na Eurosongu 2023.?