Na red je došla i druga skupina izvođača koje bismo voljeli vidjeti kao predstavnike Srbije na Eurosongu 2024.
Riječ je o umjetnicima koji na sceni nisu odnedavno te su dobro poznati publici diljem regije, a i šire. U sljedećim retcima pročitajte nešto više o zvijezdama koje ruše rekorde razgrabljenim koncertnim ulaznicama, te izvođačima koji uspješno spajaju starije glazbene stilove s modernim zvukom.
U završnicu projekta može se plasirati samo jedno od ovih četiriju imena pa vas pozivamo da svoje favorite što prije podržite na našim Instagram storyjima.
Aleksandra Prijović
Pjevačica koja obara nevjerojatne rekorde svojom regionalnom turnejom Od istoka do zapada u sklopu koje je rasprodala četiri zagrebačke Arene s najavljenim petim koncertom. Svoje prve javne glazbene korake je napravila 2013. u showu Zvezde Granda. Tada je osvojila četvrto mjesto, a njezina karijera počinje rapidno napredovati 2015. nakon objave pjesme Za nas kasno je. Godine 2017. izlazi njezin prvi album, Testament, koji je najavila istoimenim singlom, također iznimno velikim hitom. Ubrzo je uslijedio i zapažen duet sa Sašom Matićem koji broji skoro 100 milijuna pregleda na YouTubeu, a za njim ne zaostaje ni suradnja s MC Stojanom. Prošle je godine izašao njezin drugi album, Zvuk tišine, a treći, Devet života, svjetlo je dana ugledao ovoga lipnja. S potonjeg su se uratka najviše istaknuli singlovi Devet života i Dam dam dam.
Buč Kesidi
Duo iz Pančeva koji danas čine gitarist Luka Racić i bubnjar Zoran Zarubica nastao je prije deset godina, a u svojim glazbenim uratcima miješaju indie pop, indie rock, alternativni rock i art pop. Te 2013. član je sastava bio i basist Alen Duš. Dvije godine kasnije izdaju svoj prvi službeni singl Jaa (imam plaan) i pripadajući videospot, a EP Španska serija izlazi im 2016. Iste godine objavljuju i svoj prvi LP Posesivno-ospulsivni hospul koji promoviraju nizom koncerata u Srbiji. Naredne ih godine napušta Duš, a Zarubica i Racić nastavljaju kao dvojac.
Godine 2018. i 2019. privlače pažnju većeg broja publike, a njihov drugi LP Euforija komplimentiran je kao jedan od najboljih albuma izdanih te godine. Na tom se studijskom uratku najviše istaknuo hit Nedelja ujutru. Uskoro počinju odrađivati sve veći broj koncerata van Srbije, a 2021. su u dvorištu Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu održali pet rasprodanih koncerata. Ovoga prosinca sedam dana zaredom svirat će u zagrebačkom klubu Sax. Svojim posebnim scenskim izričajem, zanimljivim odjevnim kombinacijama i jakom karizmom osvajaju publiku lakoćom.
Kendi
Milan Sisojević, umjetničkog imena Kendi, rođen je 1989., a već sa 17 godina izdaje svoju prvu pjesmu. Njegov je drugi alter ego Pablo Kenedi, a pod tim pseudonimom objavljuje trap glazbu kojom ismijava današnje svjetsko stanje. Od 2006. do 2014. pojavljivao se pod nadimkom Cantwait te je tada njegov rad išao u smjeru old school hip hopa. Prvi album, Over the Night, objavio je 2009., a do 2012. izašla su još četiri njegova studijska uratka. Surađivao je s velikim brojem srpskih repera i drugih glazbenika, a 2016. nastupa na festivalu Exit kao predizvođač Wizu Khalifi. Primarni mu je glazbeni stil hip hop, a njegov su prepoznatljivi potpis metafore i spretne igre riječima. Veliku pažnju šire publike donosi mu singl Arapske pare iz 2017. Godine 2018. i 2019. izdaje dva albuma pod imenom Pablo Kenedi, a u lipnju ove godine izlazi njegov drugi solo LP pod nadimkom Kendi, Touchpoints.
Marko Louis
Poznati pjevač i udaraljkaš Marko Stojanović Louis rođen je u Münchenu u obitelji srpskih glazbenika. Studij je završio na Konzervatoriju u Münchenu, a balkanske ritmove učio od oca Ljubiše Stojanovića Louisa, također udaraljkaša. Godine 2007. preselio se u Srbiju, gdje je studirao dizajn zvuka i nastavio razvijati svoju karijeru kao izvođač i vođa benda. Izdao je dva albuma sa svojom bivšom soul grupom MaraQYa, a 2015. objavljuje prvi solo album Shine on me.
U travnju 2017. izlazi njegov drugi solo album Beskraj koji je uglavnom na srpskom jeziku. Osim što je radio na svojim albumima, surađivao je i na nizu glazbenih projekata s brojnim umjetnicima iz regije. Za svoju glazbu kaže da je mješavina soul i hip hop ritmova, s utjecajima afro kulture, ali i ukrasima s Balkana, iz Bugarske, Indije i Irana te ju naziva balkanskim soulom. Prošle je godine bio na regionalnoj turneji naziva Freedom 2022. Dosad je izdao sedam samostalnih studijskih albuma, posljednji, Beskraj 2, na tržištu se pojavio ove godine.
Nakon zanimljivih informacija, podsjećamo vas da je svaki vaš glas važan i presudan pa požurite na naš Instagram profil i osigurajte svojemu najdražem izvođaču prolazak u finale. Glas možete dodijeliti i u anketi u nastavku, otvorena je do 14. listopada u 12 sati.
Hej, ankete su trenutno nedostupne.
Rasprava1
ESC fan — 13. listopada 2023. u 22:47
Ma kakva Aleksandra ljudi dragi, nju kao folkera Evrovizija ni ne interesuje kao prvo, a kao drugo ona sa onoliko rasprodanih arena i nema potrebu za Evrovizijom. Ona ima svoju publiku koja je voli, sluša i ide na njene koncerte, nije ona materijal za Evroviziju u smislu da sada ima neku naročito posebnu harizmu ili scenske sposobnosti da osvoji Evropu. Dobro pjeva i to je to.